• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W poniedziałek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zagłosowali na swoich faworytów spośród koleżanek i kolegów oraz dokonali wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Większością głosów wygrała Pani Jagoda Mirochna, która uzyskała ich aż 15 głosów, natomiast do Samorządu dostali się następujący uczniowie:

• Paluch Marysia

• Mirochna Dominika

• Piasecka Zuzanna

• Kotczycka Maja

• Tyrpa Adam

• Wojciechowska Gabrysia

• Konkurs „Znam parki krajobrazowe Cedyński i Ujścia Warty”

• Dnia 18.09.2023 odbyły się eliminacje wewnątrzszkolne konkursu: „Znam parki krajobrazowe Cedyński i Ujścia Warty”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas 4 – 6. Do etapu terenowego i finału zakwalifikowali się: 1. Amelia Dybka kl. 6 2. Maja Kotczycka kl. 6 3. Jan Wudarczyk kl. 4 Konkurs jest już V edycją organizowaną przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Uczestnicy biorący udział w konkursie rozszerzą zakres wiedzy o ochronie przyrody, gospodarce leśnej i ochronie środowiska, a zajęcia terenowe pogłębią umiejętności orientacji w terenie.

• Biblioteka Przedszkolaka

• Mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole Prezesa Fundacji Burza Mózgów, Pana Łukasza Dębskiego, który jest pomysłodawcą ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo – Biblioteka Przedszkolaka. Otrzymaliśmy od niego mini bibliotekę – kuferek z najnowszymi książkami dla dzieci, arkuszami pracy oraz kreatywnymi pomocami! Warsztaty te z pewnością rozbudziły w naszych przedszkolakach ciekawość i chęć do dalszego odkrywania tajemniczych zawartości kuferka.

• Dzień Kropki 2023

• Dzień Kropki jest świętem międzynarodowym, zostało ono zapoczątkowane przez amerykańskiego pisarza książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa w 2008 roku. Napisał on książkę o małej dziewczynce, która z pomocą nauczycielki odkryła w sobie talent do rysowania właśnie dzięki kropce. Dzień 15 września stał się dniem świętowania kreatywności, odwagi i zabawy oraz budowania w dzieciach pewności siebie i odkrywania talentów.

• 30. Akcja Sprzątania Świata 2023 – Polska!

• Każdego roku nasi uczniowie włączają się w Akcję Sprzątania Świata wyposażeni w worki oraz jednorazowe rękawiczki. W piątek wszyscy dzielnie wyruszyli, aby zaprowadzić porządek w naszej najbliższej okolicy - w miejscowości Piasek. Udało się posprzątać przydrożne rowy, chodniki i polany, teren przy sklepie i nad kanałem. Teraz upiększają one wieś, a nie straszą. Dzięki inicjatywie Rodziców po zakończonym sprzątaniu na uczniów czekało ognisko i pyszne kiełbaski. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję! Życzymy sobie, by porządek na stałe zagościł w tych miejscach.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

• We wtorek, 12 września dzieci uczęszczające do naszego oddziału przedszkolnego obchodziły hucznie swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Panie wraz z rodzicami zadbały o to, aby ten dzień był szczególny i radosny. Impreza została zorganizowana w "Leśniczówce” u Pani Doroty Bogdanowicz. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się oczywiście dmuchany rekin – zjeżdżalnia. Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Dorotki za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości i życzymy Przedszkolakom samych wspaniałych chwil w naszej szkole!

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• NOWY ROK PEŁEN ZMIAN!

Wspaniały i beztroski czas wakacji dobiegł końca i uczniowie powrócili do swoich szkolnych przyjaciół, na szczęście większość z uśmiechami na twarzach. Wrócili nietypowo, bo 4 września, a inaugurację roku zaczęli od uczestnictwa we Mszy Świętej. Następnie udali się do Szkoły, by powitać swoich nauczycieli i poznać nową Panią Dyrektor, którą została Pani Róża Kozieł. Uroczysty apel poprowadził po raz pierwszy Pan Michał Ściupider, którego zadaniem było powitanie zaproszonych gości: Burmistrza gminy Cedynia, Przewodniczącego Rady, Radnej wsi Piasek i Pana Sołtysa, a następnie przekazanie głosu Panu Adamowi Zarzyckiemu, który przedstawił osobiście wszystkim nowa Panią Dyrektor. Dzisiejszy apel był również wyjątkowy dla Pani Kasi Zarzyckiej, która otrzymała życzenia i kwiaty z okazji 20- lecia pracy zawodowej. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły życzymy samych wspaniałości na najbliższe 10 miesięcy roku szkolnego 2023-2024!