• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem każdego człowieka, przypominali nam o tym podczas poniedziałkowego spotkania strażacy z OSP w Piasku. Podczas pierwszej części spotkania uczniowie przyswajali podstawową wiedzę teoretyczną. Cześć druga była już wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie odgrywali scenki, w których musieli udzielić pomocy osobie poszkodowanej i wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową. Nie zabrakło także ćwiczeń wykonywanych na sobie nawzajem, jak choćby próby odblokowywania układu oddechowego podczas zaksztuszenia. Druhowie udzielili nam także instruktażu dotyczącego korzystania z defibrylatora AED, który znajduje się w zasobach jednostki OSP w Piasku. Dziękujemy pięknie druhom: Łukaszowi Wudarczykowi, Janowi i Pawłowi Pikule oraz Dominikowi Koblowskiemu za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie!

• Konkurs pt. "Młodzież zapobiega pożarom"

• W lutym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Jego głównym celem jest popularyzowanie wśród młodych osób znajomości przepisów i zasad postępowania podczas pożaru. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobył Filip Bugaj z klasy 7, drugie miejsce zdobyły Julia Balcer i Lena Chabelska, a miejsce trzecie przypadło Kubie Paluchowi i Heńkowi Lechowskiemu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach tego konkursu!

• Warsztaty

• W ramach współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Chojnie uczniowie klas I - IV uczestniczyli w warsztatach pt. "Przepis na zdrowe i efektywne uczenie się" zaś uczniowie oddziału przedszkolnego wzieli udział w warsztatach pt. "Wyspa uczuć".  Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

• Uwaga Uczniowie! KONKURS!

• Niedawno naszą szkołę odwiedziła Pani Monika Baranowska (KRUS Chojna), która zachęcała uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa na wsi. Pani Monika zwróciła również uwagę uczniów na konieczność posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie przydatnej w małych miejscowościach oddalonych od aglomeracji miejskiej, do których droga dojazdu pogotowia ratunkowego jest znacznie wydłużona. O podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy informowali naszych uczniów druhowie z OSP Chojna, którzy wraz z panią Moniką odwiedzili naszą szkołę - prezes OSP Dawid Bartkowiak oraz Adam Sienkiewicz strażak- ratownik. Dziękujemy za garść cennych informacji i poświęcony nam czas.

• REKRUTACJA!

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasku informuje o terminie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2024/2025.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły (obwód szkoły obejmuje miejscowości: Piasek, Bielinek, Markocin, Lubiechów Górny, Czachów, Łukowice, Trzypole, Barcie) przyjmowane są do szkoły na podstawie wniosku lub zgłoszenia, które należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 01.03.2024r. do 22.03.2024r. Wniosek/zgłoszenie należy pobrać z sekretariatu szkoły lub ze strony intenetowej sppiasek@edupage.org z zakładki REKRUTACJA.

• Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

• Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne z elementami integracji sensorycznej to zajęcia organizowane we współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnie. Projekt ten obejmuje uczniów od oddziału przedszkolnego po klasę 3 oraz ich rodziców. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie i prowadzi je Pani Anna Kwaśniak wraz z Agatą Kowalczyk. Metoda Ruchu Rozwijającego ma za zadanie wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka oraz korygowanie zaburzeń w rozwoju. Jak sama nazwa wskazuje metoda oparta jest na ruchu, który jest naturalną potrzebą każdego dziecka. Nieodłącznym elementem terapii jest także kontakt z drugą osobą - najlepiej rodzicem. Na piątkowych zajęciach frekwencja rodziców była imponująca, co daje motywację do kontynuacji tych zajęć.

• Dzień świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego!

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował kilka niespodzianek z okazji walentynek! Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na zebranie jak największej ilości serduszek, które były ukryte w różnych częściach szkoły oraz otrzymać kartkę walentynkową od Amora i jego pomocników!

• Pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 za nami!

• Pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 za nami! W czwartek, 8 lutego na uroczystym apelu nagrodziliśmy stypendystów, uczniów klasy 4 z wynikami powyżej średniej ocen 5,0 oraz wszystkich uczniów, którzy w tym semestrze nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej! Uczennicą z najwyższą średnią w szkole za pierwszy semestr została Amelia Dybka, która uzyskała wynik 5,54. Amelia otrzyma również stypendium Rady Miejskiej za wyniki w nauce i za zajęcie I miejsca w konkursie o parkach krajobrazowych. Wielkie brawa posypały się dla wszystkich wyróżnionych uczniów, oczywiście życzymy im dalszych sukcesów i liczymy, że zmotywują swoich kolegów i koleżanki do pilniejszej nauki.