Dnia 28 maja, uczniowie klas od 4 do 7 uczestniczyli w prelekcji dotyczącej ptaków i bagien pt. Bagna są piękne. Po wykładzie udaliśmy się do Bielinka aby w naturalnym środowisku prowadzić obserwacje ptaków.
Aktualności
Projekt edukacyjny - prelekcja i wycieczka
- 2
Dzień Samorządowca
27 maja 2019 r., z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przedstawiciele uczniów naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Grażyny Fedorowicz i nauczycielki Justyny Dębickiej spotkali się z burmistrzem Cedyni i innymi pracownikami Urzędu Miejskiego. Uczniowie wręczyli burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu kosz pełny słodkich babeczek oraz kartę z życzeniami dla wszystkich cedyńskich samorządowców.
Wycieczka do Majalandu
- 18
Park Rozrywki "Majaland"
Niezapomniany wyjazd dla dzieci z klas I-IV zorganizowano 23 maja br. W nagrodę za dobre oceny końcowe uczniowie mogli przez kilka godzin pobytu korzystać ze wszystkich atrakcji parku: zjeżdżalni, karuzel, rollercoasterów. Wyjazd uznajemy za jeden z najbardziej udanych, a po ukończeniu budowy zewnętrznych atrakcji parku, wybierzemy się tam z pewnością po raz drugi!!!
Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego
Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego 15 maja wraz z wychowawczynią panią Karoliną Graczyk - Kubaj i w towarzystwie mam, odwiedziły Wioskę Lapońską - ekologiczne gospodarstwo rolne prowadzone przez pana Andrzeja Woźniaka. Dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt, m.in. daniele, muflony, dzikie konie fiordzkie. Szczególną frajdę sprawiło im możliwość wejścia do zagrody reniferów i karmienie zwierząt. Dzieci zwiedzały zagrody, bawiły się na placu zabaw, korzystały z posiłku na świeżym powietrzu.
Kolejną atrakcją wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z historią II wojny światowej. Dzieci odwiedziły:
- Czelin: tu znajduje się obelisk symbolizujący słup graniczny wkopany 27 lutego 1945 roku przez żołnierzy 6.Samodzielnego Batalionu Pontonowo Mostowego Wojska Polskiego.
- Gozdowice: miejscowość, od której w 1945r. rozpoczęło się forsowanie Odry. Wydarzenia wojenne upamiętnia muzeum, kamienna ściana z mapą przedstawiającą szlak bojowy I Armii Wojska Polskiego, Pomnik sapera, miejsce widokowe na dolinę Odry, gdzie podczas forsowania Odry znajdował się punkt obserwacyjny II Pułku Artylerii oraz punkt dowodzenia oraz tamtejsze muzeum.
- Stare Łysogórki: wojenną przeprawę pontonowo-mostową upamiętnia głaz z kotwicą i tablica.
- Cmentarz Wojenny w Siekierkach: blisko 2000 żołnierskich mogił, nad którymi góruje pomnik dłuta Sławomira Lewińskiego. Przy cmentarzu znajduje się muzeum wojskowe.
Wycieczka była bardzo udana.
74. rocznica II wojny światowej
8 maja, dyrektor szkoły wraz z nauczycielami i uczniami z klas 6,7,8 wziął udział w uroczystych obchodach 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej na cmentarzu wojennym w Starych Łysogórkach.
zdj.internet
Konkurs SKO
Weź udział w konkursie - wykonaj (z materiałów nadających się do recyklingu) dowolną skarbonkę i dodatkowo przygotuj plakat –przewodnik oszczędzania.
Wykonane prace należy dostarczyć do szkolnego opiekuna SKO p. J. Patrzykowskiej, która sfotografowane prace prześle do Poznania, do organizatora konkursu.
Prace należy oddać do 17 maja 2019 roku.
Regulamin konkursu tutaj: www.skowsgb.pl
Uwaga uczniowie 8 klasy
Przypominamy, że już 9 maja (czwartek) rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Pamiętajcie o terminowym składaniu wniosków do szkół i innych wymaganych dokumentach. Szczegóły rekrutacji znajdziecie na stronach wybranych przez Was szkół.
Uwaga
Zgodnie ze szkolnym kalendarzem dni od 29 kwietnia do 3 maja są wolne od zajęć dydaktycznych. W szkole ponownie spotykamy się 6 maja 2019r. Życzymy słońca i miłego odpoczynku.
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. źródło:Wikipedia
1-2-3 MAJA
Obchody 74. Rocznicy Forsowania Odry
Uroczystości związane z 74. rocznicą forsowania Odry na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach odbyły się 29 kwietnia 2019 roku. Od lat uczestnikami obchodów rocznicowych są nie tylko przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, ale również przedstawiciele wielu instytucji działających na naszym terenie, w tym przedstawiciele szkół: dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Szkoła im. Leśników Polskich w Piasku także zaznaczyła swoją obecność na uroczystościach, składając wiązankę pod Pomnikiem Wdzięczności I Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach.
26 kwietnia - Posadź swoje drzewko. Zaproszenie do udziału w akcji.
Prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą zainaugurują dziś ogólnopolską akcję #sadziMy. Każdy może do niej dołączyć. W nadleśnictwach całej Polski będzie czekało do odbioru ponad 100 000 sadzonek do posadzenia na własnym gruncie.
Wiosenna przerwa świąteczna
Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 do 23 kwietnia 2019.
Wesołych Świąt
Uwaga - egzamin ósmoklasisty
Od poniedziałku 15 kwietnia do środy 17 kwietnia zgodnie z komunikatem CKE odbywać się będą egzaminy uczniów klas ósmych .
PONIEDZIAŁEK - 15 kwietnia 2019 r. g. 9.00 ( 120/ 180 minut) -egzamin z języka polskiego
WTOREK - 16 kwietnia 2019 r. g. 9.00 ( 100/150 minut) - egzamin z matematyki
ŚRODA - 17 kwietnia 2019 r. g.9.00 ( 90/ 135 minut) - egzamin z języka obcego nowożytnego
Dowozy uczniów w dniach egzaminów: kurs poranny bez zmian; kurs popołudniowy - po zakończonym egzaminie.
REKOLEKCJE - przypomnienie
Drodzy Uczniowie!
Przypominamy, że w dniach 10 - 11 - 12 kwietnia, w godzinach od 7.45 do 9.30 w naszej szkole odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
SZCZEGÓŁOWA ORGANIZACJA:
10 kwietnia - rekolekcje dla uczniów klas IV - VIII w budynku szkoły
11 kwietnia - rekolekcje dla uczniów klas 0 - III w budynku szkoły
12 kwietnia - Msza święta w Kościele w Piasku
DOWOZY PORANNE wg stałego rozkładu
ODWOZY UCZNIÓW ok. godziny 9.30
Zbiórka okularów
II Akcja Misyjna – Okulary dla Afryki
Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z panem dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko organizują II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.
Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii. Czas zbiórki to Wielki Post 2019. Okulary lecznicze mogą być zarówno używane, jak i nowe. Zebrane przedmioty można przynosić do parafii lub do szkół, które wyrażą wolę przeprowadzenia akcji misyjnej wśród uczniów i wiernych Archidiecezji. Docelowo zebrane okulary powinny zostać przekazane do Wydziału Wychowania Katolickiego w Kurii Metropolitalnej przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 w Szczecinie.
Misje w Kenii można wspomóc także darem materialnym. Z zebranych pieniędzy chcemy w tym roku zakupić, dla sierocińca w Wambie, prowadzonego przez siostry zakonne z Indii, w którym przebywają niepełnosprawne dzieci: pralkę przemysłową oraz pielucho-majtki. Pragniemy także ufundować stoły i ławki do stołówki parafialnej, z której korzystają dzieci uczące się w Szkole Podstawowej w Kipsing.
Zapraszamy wszystkich, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do tej „wędrówki od serca do dłoni” dla wsparcia Kościoła misyjnego. Oto efekt naszej zbiórki. Wszystkim darczyńcom dziękujemy:)
Finał konkursu plastycznego "Cztery pory roku"
„Cztery pory roku” to konkurs plastyczny zorganizowany przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Finał etapu gminnego odbył się 27.03.2019r. w Bibliotece Miejskiej w Cedyni. Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat.
Komisja wytypowała następujących laureatów:
- w kategorii 6-9 lat:
1 miejsce- Eliza Numryk (COKiS)
2 miejsce- Natalia Zagórska (ZS-P w Cedyni)
3 miejsce- Nadia Portkowska (COKiS)
-wyróżnienie- Barbara Szałecka (COKiS)- w kategorii 10-12 lat:
1 miejsce- Stanisław Kupczak (COKiS)
2 miejsce- Julia Moniak (SP w Piasku)
3 miejsce- Amelia Dębicka (ZS-P w Cedyni)
- wyróżnienie- Hanna Tondel (COKiS)Decyzją jury do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Eliza Numryk, Natalia Zagórska, Nadia Portkowska, Barbara Szałecka, Stanisław Kupczak, Julia Moniak, Amelia Dębicka, Hanna Tondel. Przy wyborze prac brano pod uwagę poziom artystyczny pracy, zgodność z tematyką konkursu, technikę oraz ogólny wyraz artystyczny.
Etap powiatowy odbył się 05.04.2019r. w Trzcińskim Centrum Kultury, gdzie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się praca Julii Moniak. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie.
74. rocznica walk o przyczółek osinowski
29 marca, poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor i uczniami klas VI,VII i VIII pod opieką nauczycieli, wzięli udział w uroczystości z okazji 74. rocznicy walk o przyczółek osinowski, pod pomnikiem w Osinowie Dolnym. Podczas uroczystości delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze dla upamiętnienia poległych uczestników walk. (zdjęcia: cedynia.pl)
21 marca - czwartek
W czwartek - 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda, początkowo grymaśna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy pochodem z Marzanną i okrzykami oznajmującymi nadejście wiosny. Po powrocie do szkoły mogliśmy samodzielnie upiec kiełbaski na ognisku, pograć w piłkę i miło spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. ZDJĘCIA...
Archiwum Aktualności