• KOMUNIKAT

• Termin powrotu uczniów do nauki stacjonarnej został przyspieszony. Od 21 lutego br. wszystkie szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Okres nauki zdalnej został skrócony. Data powrotu do edukacji stacjonarnej uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych została zmieniona z 27 lutego na 21 lutego br.Źródło:

• Konferencja prasowa ministrów Przemysława Czarnka i Adama Niedzielskiego poświęcona bieżącym decyzjom wynikającym z sytuacji epidemicznej w kraju z dnia 9 lutego 2022 r.
          • Nauka zdalna dla uczniów klas V-VIII

• Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich

Od 27 stycznia br. do końca ferii zimowych część uczniów będzie uczyć się w trybie zdalnym.Od najbliższego czwartku (27.01.2022 r.) do końca ferii zimowych tj. do 27 lutego br. uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych będą uczyć się w trybie zdalnym.Przedszkola oraz klasy 1-4 szkół podstawowych kontynuują naukę stacjonarną.

Źródło:

• Konferencja prasowa MEiN z 25.01.2022 r.
          • Powrót do nauki stacjonarnej

• Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

• Nauka zdalna 20.12.2021 - 09.01.2022

• Podczas konferencji prasowej 7 grudnia,  minister zdrowia Adam Niedzielski i jego zastępca Waldemar Kraska poinformowali, że od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się w trybie zdalnym. W okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. przejście na tryb zdalny będzie obejmowało jedynie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Żłobki oraz przedszkola będą funkcjonowały bez zmian. Od 10 stycznia 2022 r. uczniowie mają wrócić do nauki w trybie stacjonarnym. Źródło:

• Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z dn. 07.12.2021 r.
          • Mikołajki

• Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci, worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci!

W tak pięknym dniu nie mogło w naszej szkole zabraknąć wspaniałych gości, jakich mieliśmy okazję przyjąć! Przybył do nas Mikołaj wraz ze swymi Śnieżynkami! Dla każdego przyniósł drobny upominek i nie omieszkał zapytać dzieci i dorosłych, czy byli grzeczni przez cały rok! Na szczęście nikt z nas nie został pominięty i nikomu też nie przypadła w prezencie rózga! Uff...

• Dzień Pluszowego Misia

• Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

• Obchody Dnia Kredki

• W poniedziałek, 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Rysowanie to ważny trening dla rozwoju dzieci. Rozwija ono wyobraźnię, poczucie estetyki, pozwala wyrażać siebie i swoje emocje za pomocą kształtów i różnych kolorów.

Przeprowadzone w tym dniu w klasach młodszych i oddziale przedszkolnym zajęcia i zabawy, miały na celu integrację dzieci, a przede wszystkim był to wesoły i kolorowy dzień!

• Sukces za sukcesem!

• W ramach konkursu ekologicznego organizowanego przez Urząd Miejski w Cedyni dla dzieci ze szkół i przedszkoli gminy Cedynia, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca i wyróżnienia:

II kategoria: uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

1 miejsce- Janek Wudarczyk

3 miejsce – Lena Chabelska

Wyróżnienie- Sandra Bartosińska

III kategoria: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

1 miejsce- Eliza Numryk

Gratulujemy także Filipowi Bugajowi, uczniowi 5 klasy, zostania laureatem konkursu zorganizowanego przez Związek Gmin Dolnej Odry. Filip wykonał projekt edukacyjnej, wielkoformatowej gry planszowej o tematyce z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska pod hasłem: „WIEDZĘ DUŻĄ MAMY – SEGREGOWAĆ RADĘ DAMY!”. Filip zajął III miejsce, a w nagrodę otrzymał laptop! Brawo!