• Konkurs "Drugie życie śmieci" rozstrzygnięty!

          • "Drugie życie śmieci" to tytuł konkursu, który został przeprowadzony w szkole w nawiązaniu do Akcji Sprzątania Świata, w której również wzięliśmy udział. Celem konkursu było nadanie śmieciom drugiego życia i stworzenie z nich przedmiotów, które miałyby nie tylko walory estetyczne, ale także spełniałyby jeszcze jakąś funkcję. Aż 34 uczniów wykazało się ogromną pomysłowością i stworzyło coś z niczego.

            W kategorii klas 0-II miejsca na podium zajęli:

            I miejsce Sandra Bartosińska z klasy II;

            II miejsce Jan Wudarczyk z klasy II;

            III miejsce Kamil Pawełcztyk z klasy II oraz Bartosz Kurek z oddziału przedszkolnego

            W klategorii klas III-V miejsca na podium zajęli:

            I miejsce Filip Bugaj z klasy V;

            II miejsce Oliwier Drapich z klasy V;

            III miejsce Lena Chabelska z klasy III;

            W kategorii klas VI-VIII miejsca na popdium zajęli:

            I miejsce Zuzanna Kowalewska z klasy VII;

            II miejsce Piotr Fidorowicz z klasy VI oraz Sara Siekierska z klasy VII;

            III miejsce Martyna Kubaj z klasy VII;

            Gratulujemy!!!

        • Liga eSzkoła
          • Liga eSzkoła

          • W terminie 17-24 września 2021 roku odbędzie się rekrutacja dzieci i młodzieży w wieku 10- 18 lat do udziału w zajęciach stacjonarnych ECDL i Lego Spike. SPIKE Prime jest oparty o koncepcję STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Zestaw angażuje uczniów poprzez zabawę w rozwiązywanie problemów o różnym stopniu trudności, wspomagając kreatywność i ucząc krytycznego myślenia.

            SPIKE Prime to rozwiązanie posiadające wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia nauki programowania lub robotyki, nie tylko w szkole! Graficzne kodowanie oparte na języku Scratch jest bardzo proste i intuicyjne. Koncepcja STEAM pomaga uczniom rozwijać umiejętności krytycznego myślenia. Prosty w obsłudze sprzęt oraz zaplanowane na 45-minutowe lekcje zadania, pozwalają rozwinąć umiejętności niezbędne w dzisiejszych czasach poprzez kreatywną zabawę.Zadaniem dzieci nie jest samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie postawionego problemu. Kierując się wskazówkami i zdobytą dotychczas wiedzą, dzieci muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.

            Informacje oraz zapisy w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu, kontakt z Panem Matuszem Dominiakiem tel. 91 41 44 131

            Ilość miejsc ograniczona.

            karta-zgloszenia (PDF – 110KB)Pobierz

            źródło: www.cedynia.pl

          • Sprzątanie Świata - Polska 2021 - "Myślę, więc nie śmiecę"

          • Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Nasi uczniowie także w tym roku podjęli się zadania, by wysprzątać teren w miejscowości Piasek. Jest nam niezmiernie miło, że jesteśmy jednymi z blisko 40 milionów wolontariuszy z całego świata. Kształtowanie postaw proekologicznych oraz wzmocnienie odpowiedzialności za środowisko naturalne jest jednym z priorytetów edukacji. 

          • 10-lecie nadania im. Leśników Polskich Szkole Podstawowej w Piasku

          • We wspaniałej, ciepłej, rodzinnej atmosferze 16 września w Szkole Podstawowej w Piasku świętowano 10-lecie nadania imienia Leśników Polskich.

                            Dopisali uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a co najważniejsze - pogoda. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11.00 przemówieniem pani dyrektor Grażyny Fedorowicz. Po jej wystąpieniu głos zabrali między innymi Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - Andrzej Szelążek, Nadleśniczowie Nadleśnictwa Chojna i Mieszkowice, Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Burmistrz Cedyni - Adam Zarzycki.

                            Część oficjalną uświetniły występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I, które przygotowały montaż słowno-muzyczny o tematyce jesiennej, a także spektakl pt. “Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klas starszych. Oba występy wywołały zachwyt a niejednokrotnie również salwy śmiechu, w szczególności gościom podobała się postać wilka, w którego wcielił się Adam Tyrpa z klasy 6.

                            Po wspaniałych występach wszyscy zgromadzeni poczęstowali się tortem wykonanym specjalnie na tę okazję przez jedną z mam i przeszli do sal, w których znajdowały się wystawy prac uczniowskich pt. "Drugie życie śmieci" i "Gród średniowieczny". Na korytarzu szkolnym wystawione były również kroniki szkolne i zaprezentowano rysunki uczennicy klasy 8 - Julii Moniak. Na podsumowanie części oficjalnej goście obejrzeli film ukazujący 10 ostatnich lat istnienia placówki. Po nim wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który serwowali rodzice. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś dobrego, bo każda klasa włożyła wiele serca w przygotowanie dań na ten wyjątkowy czas. 

                            Najwięcej atrakcji w tym dniu oczywiście czekało na uczniów, którzy mogli wziąć udział w pokazie naukowym Szalonego Profesora, obserwować zamrażanie przedmiotów w ciekłym azocie i doświadczać podpalenia metanem, oczywiście wszystko to pod ścisłym nadzorem osób dorosłych, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzieci mogły także poskakać na dmuchanych zamkach, pobawić się z animatorką zabaw, zrobić zdjęcie z Pszczółką Mają, pomalować swoje twarze, zrobić tatuaż czy wpleść we włosy kolorowe warkoczyki. Świetną pamiątką dla wszystkich była również możliwość wykonania zdjęcia w fotobudce.

                            Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom oraz Sponsorom, którzy dzięki swym hojnym sercom pomogli nam zorganizować to święto. Wyjątkowe podziękowania należą się również Dzieciom, bez których uśmiechów organizacja tego święta nie byłaby tak przyjemna.

          • 16 września 2021

          • 16 września ( czwartek) świętujemy 10-lecie nadania imienia Leśników Polskich naszej szkole. Uroczystości rozpoczynamy o godz. 11. W programie: występy artystyczne naszych uczniów, pokazy szalonego Profesora, wystawy, zabawy i wiele innych atrakcji.

             ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH 

             SZKOŁA PIASEK

            16.09.2021 r. czwartek

            przyjazd

            10.20   Czachów (Kolonia)

            10.25    Łukowice

            10.30     Czachów 

            10.35     Lubiechów Górny

            10.45     Bielinek

            10.50     Piasek

            odjazd17.00     Piasek - Szkoła

            17.05     Bielinek

            17.15     Lubiechów Górny

            17.20     Czachów

            17.25     Łukowice

          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • W środę, 1 września o 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2021/2022 poprowadziła pani dyrektor Grażyna Fedorowicz, która przywitała serdecznie wszystkich przybyłych, wyraziła zadowolenie z faktu, że szkoły, mimo pandemii, są otwarte dla dzieci i życzyła wszystkim sukcesów, uczniom w nauce, nauczycielom w nauczaniu. Powrót do szkół w czasie pandemii nie należy do łatwych, ale wszyscy uczniowie ze zrozumieniem przyjęli zasady, jakie będą obowiązywały w szkole od września.

            Życzymy zarówno dzieciom, jak i sobie spokojnego roku szkolnego! 

        • OBIADY w SP Piasek - 2021/2022
          • OBIADY w SP Piasek - 2021/2022

          • Drodzy Rodzice i Opiekunowie

            Spółdzielnia Socjalna ,,Gród Cedynia"od września 2021 będzie dostarczała do Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku obiadki dla Państwa pociech.

            Głównym celem naszej Spółdzielni jest zapewnienie dzieciom zdrowych i pełnowartościowych posiłków przygotowywanych z najwyższą starannością, w oparciu o obowiązujące normy Polskie oraz Europejskie. Chcielibyśmy wszystkich Państwa zapewnić, że produkty przez nas używane będą zawsze świeże i certyfikowane - zaopatrywane wyłącznie od sprawdzonych dostawców, hodowców czy sadowników. Nasze dania będą zawsze kolorowe i pachnące, a ich unikatowy wygląd i niespotykane nazwy będą intrygowały i zachęcały do próbowanie nawet największych niejadków.

            Jeżeli więc zależy Wam – Kochani Rodzice, na tym aby Wasze dzieci były zdrowe, radosne pełne sił, chęci do zabaw i nauki, aby miały co dzień dobry humor i masę energii – to postawcie na ich żywienie i zapiszcie swoje pociechy na nasze obiady.

            Najprawdziwszą prawdą bowiem jest, że: „Człowiek jest tym co je”.

            Dlatego chcemy tym młodym ludziom na starcie zapewnić wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju, po to aby dalsze samodzielne kroki były podejmowane chętnie i osiągane bez trudu.

            Nasze Jadłospisy będę zawsze jawne i dla Państwa dostępne.

            Aby zapisać dziecko do korzystania z naszych posiłków należy wypełnić „Kartę zgłoszenia dziecka na wyżywienie”, a następnie złożyć ją w Sekretariacie Szkolnym, skąd potem trafi do naszego biura w Szkole Podstawowej w Cedyni.

             

            Do zobaczenia wkrótce

            Wasza Spółdzielnia „Gród Cedynia”

            Rodzice/ opiekunowie prawni dzieci które będą korzystać z dożywiania w szkole proszeni są o czytelne wypełnienie i podpisanie odpowiedniej deklaracji. Druki można także przekazać drogą mailową na adres: spoldzielniasocjalna@grodcedynia.pl

            Platność za obiady będzie przekazywana na konto spółdzielni do 10 każdego miesiąca płatne z góry. Na podstawie kart zgłoszeniowych, będą dzieciom szykowane kartki z kwotą, numerem konta i niezbędnymi informacjami do przelewu.

            DRUKI DEKLARACJI DOSTEPNE SĄ  TAKŻE W BIURZE STOŁÓWKI W CEDYNI. PONIŻEJ DRUKI DO POBRANIA :

            1.PIASEK_Karta_zgloszenia_dziecka_klasy_zero.docx

            2.PIASEK_Karta_zgloszenia_dziecka_z_klas_podstawowych.docx

            3.ALERGENY.docx

            4.Jadłospisy: 1_jadlospis_OBIADY_1-3.09.odt2_jadlospis_OBIADY_6-10.09.odt3_jadlospis_OBIADY_13-17.09.odt4_jadlospis_OBIADY_20-24.09.odt5_jadlospis_OBIADY_27-1.10.odt

             

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się          1 września (środa) o godz.8.00 w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. W dalszym ciągu obowiązują maseczki i inne wskazania sanitarne.

            3 września (piątek) o godz.16.30 odbędzie się szkolne spotkanie z rodzicami.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, gdy zabrzmiał ostatni dzwonek ogłaszający upragnione wakacje! Ten rok nie był dla nas najłatwiejszy, ale udało nam się przejść bez większych przeszkód przez zdalne nauczanie i wyjść cało z kolejnej fali pandemii. Nie był to także łatwy rok ze względu na trudną i wyczerpującą walkę o istnienie naszej szkoły. Walkę jak na razie wygraną, ale na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba będzie jeszcze poczekać. Czy było warto? Oczywiście, że tak! Walka o dobro dzieci warta jest każdego poświęcenia. W piątek, 25 czerwca na uroczystym apelu pani dyrektor Grażyna Fedorowicz podziękowała wszystkim, którzy wspierali nas i pomagali nam przetrwać ten trudny czas. Szczególne podziękowania skierowała do Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzeja Szelążka, do Rady Rodziców, Nadleśniczego Nadleśnictwa Chojna Sylwana Barcza i pani Ewy Wysockiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni Piotra Głowniaka,  którzy to otrzymali tytuł i statuetki Przyjaciela Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. Podziękowania popłynęły również do sołtysa wsi Zenona Pikuły oraz radnych RM, którzy nie zgadzają się na reorganizację naszej placówki. Uroczystość umilił nam występ dzieci z oddziału przedszkolnego i wakacyjna piosenka uczniów z klasy 2 i 3. Po raz kolejny na apelu poruszony został temat oddania do użytku dwóch nowo wybudowanych klas, jednak wystąpienie pana Wacława Gołąba nie wniosło oczekiwanych konkretów dotyczących terminu oddania sal do użytku. Absolwenci i uczniowie pożegnali się ze swoimi nauczycielami w miłej, przyjaznej atmosferze, niejedna łza spłynęła po policzku, a bukiety kwiatów były wyrazem wdzięczności za trud i poświęcenie pedagogów. Warto w tym miejscu pochwalić się sukcesami uczniów, którzy w tym roku osiągnęli wysokie wyniki nauczania i zdobyli stypendia szkolne, a było ich aż 14! Laureatka konkursu, organizowanego przez Zachodniopomorską Kurator Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego pt. Znajdż swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię, Eliza Numryk zdobyła stypendium gminne, a Martyna Koster, jako absolwentka, wzorowa uczennica z sukcesami w sporcie otrzymała nagrodę burmistrza. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

          • W Pracowni Ceramicznej

          • W czwartek, 17 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Lubiechowa Dolnego do Pracowni Ceramicznej Hand Made Art. O godzinie 9.00 przed budynkiem czekali na nas Państwo Małeccy. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa poszła poznawać proces powstawania przedmiotów z gliny, a w tym samym czasie druga grupa zwiedzała chaty i przedmioty z czasów średniowiecza. Każdy z uczestników zrobił talerzyk, wykorzystując do jego tworzenia glinę oraz wiele ciekawych koronek, wałków, a nawet roślin. Po zwiedzaniu średniowiecznej osady posililiśmy się kiełbaską i podpłomykami. Podczas pobytu mieliśmy również okazję zobaczyć wyposażenie śderniowiecznych chat, uzbrojenie wojów, postrzelać z łuku, stoczyć walkę na miecze oraz przeciągać linę. Ogłoszono również konkurs na najlepsze zdjęcie z osady, który wygrała Klaudia Ostromecka z klasy 6. Nagrodą dla zwyciężczyni była solniczka w kształcie biedronki, zrobiona przez Panią Małgosię. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas oraz przemiłą atmosferę! 

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię"

          • Laureatką II edycji konkursu pn. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”, zorganizowanego przez Zachodniopomorską Kurator Oświaty oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie, została uczennica naszej szkoły - ELIZA NUMRYK! Serdecznie gratulujemy Elizie sukcesu i życzymy kolejnych, równie znaczących. 

          • Aktywny Dzień Dziecka

          • Wspaniałym pomysłem na uczczenie Dnia Dziecka okazał się rajd pieszy do Markocina.  Uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wyruszyli w trasę licząca ponad 10 kilometrów! Wszyscy poradzili sobie świetnie i bez większych kłopotów dotarli na miejsce. Po chwili przerwy wyruszyli do rezerwatu Przyrody Bielinek, który słynie z unikatowych roślin, w szczególności z dębu omszonego, którego Rezerwat Bielinek jest jedyną siedzibą w Polsce. Pani Beata opowiadala również o wielu innych gatunkach roślin, które mieli okazję zobaczyć na żywo. Po sesji zdjęciowej na szczycie Góry Oliwnej (nazwa ta została nadana wzgórzu przez dawnych mieszkańców Markocina), wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Chojna, spędzili czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i integrując się. W nagrodę za uczestnictwo w rajdzie oraz zdobycie wiedzy przyrodniczej Pan Piotr Głowniak rozdał dzieciom upominki. Dziękujemy Nadleśnictwu Chojna za pamięć o naszych dzieciach i przygotowanie ogniska. 

          • Dzień Dziecka z Pszczółką Mają

          • Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca.

            W przedszkolu tego dnia staraliśmy się umilić czas naszym dzieciom, przygotowując dla nich wiele atrakcji. Najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta miłego gościa - przyleciała do nas sama Pszczółka Maja.Wszystkie dzieci zleciały się do niej i mocno ją tuliły, za co w nagrodę zostały obdarowane słodkościami, bańkami mydlanymi i odblaskowymi naklejkami. Po wizycie Mai udaliśmy się na szkolne boisko, by piec kiełbaski i brać udział w zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Puszczanie baniek mydlanych, ogromnych i maleńkich, spowodowało prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Po udanej zabawie udaliśmy się na poczęstunek. Lody, popcorn, wata cukrowa, ciasteczka i inne pyszności szybko znikały ze stolików. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu prezent wręczony przez panie. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach!

          • Dzień Dziecka w Osadzie Średniowiecznej w Lubiechowie Dolnym

          • 1 czerwca, dzieci z klas I - III, odwiedziły Osadę Średniowieczną i Pracownię Ceramiczną Państwa Małgorzaty i Arkadiusza Małeckich w Lubiechowie Dolnym. Oprócz lepienia w glinie, dzieci poznawały sekrety życia w dawnej osadzie. Miały także okazję karmić zwierzęta m.in. barana i kozy. Dodatkowo brały udział w przeróżnych zabawach. Dziękujemy właścicielom za przemiły pobyt w osadzie i moc wrażeń.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Uczniowie w dniach 25 - 27 maja pisali pierwsze tak ważne w swoim życiu egzaminy, których wyniki będą decydowały o przyjęciu ich do wybranych szkół średnich.O tym, jaką ilośc punktów zdobyli, dowiemy się dopiero w lipcu. Wierzymy jednak, że każdy z uczniów dał z siebie wszystko.  

          • Mały Konkurs Recytatorski - wyróżnienie z prawem udziału w przeglądzie wojewódzkim

          • GALERIA ZDJĘĆ

            Tytuły laureatów i możliwość udziału w przeglądzie wojewódzkim Małego Konkursku Recytatorskiego zdobyli dziś (22 kwietnia) uczniowie naszej szkoły: Maria i Jakub Paluchowie! Nasi reprezentanci spisali się wspaniale. Jakub Paluch otrzymał tytuł laureata w kategorii klas I-III, Marysia w kategorii klas IV-VI. Szkołę Podstawową w Piasku reprezentowała również Zuzia Piasecka z klasy IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, taki występ to nie lada wyzwanie!!!

  • Galeria zdjęć

      brak danych