• Zbiórka kasztanów - wyniki

          • Ogłaszamy wyniki konkursu „Dokarmianie zwierząt zimą” W konkursie brały udział Przedszkola i Szkoły Podstawowe. Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości nasion kasztanowca - „kasztanów”. Uczniowie, którzy zebrali największą ilość nasion i otrzymują nagrody indywidualne:

            Lena Chabelska - Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku

            Jan Wudarczyk - Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku

            Lena Wolska - Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku

            Wszystkie Placówki biorące udział w konkursie za swój trud, bardzo duże zaangażowanie oraz zebranie dużej ilości kasztanów, otrzymują nagrodę finansową (w postaci darowizny na zakup materiałów edukacyjnych). Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w konkursach w najbliższych latach. 

        • Zmiana nr telefonu
          • Zmiana nr telefonu

          • Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          • "Sprzątamy zapomniane groby"

          • Koniec października to czas, który skłania do myślenia o zbliżającym się święcie zmarłych. Nagrobek, znicze, kwiaty i odwiedziny miejsca spoczynku bliskich to sposób na upamiętnienie osób, które odeszły z tego świata. Sam grób symbolizuje wieczność, trwałość i nadzieję na zmartwychwstanie. Niestety na naszym cmentarzu jest wiele grobów, których nikt nie odwiedza, dlatego po raz kolejny wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły 20 października zorganizowali akcję pt. ”Sprzątamy zapomniane groby”. Przygotowani i pełni optymizmu zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II i zabrali do uprzątnięcia chwastów i liści z kostki brukowej oraz do umycia płyty pomnika. Po tych pracach udali się na cmentarz komunalny w Piasku, aby uprzątnąć zapomniane miejsca pochówku. Groby te wymagały od nich sporych nakładów pracy, ale nie poddali się i ze starannością oraz poszanowaniem miejsca, uprzątnęli je. Uczniowie okazali dużo serca i zaangażowania, a wszystko pod czujnym okiem pani Jagody Mirochny, która jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu. Dziękujemy! 

          • Spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Templum

          • Dziś w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi uczniów naszej szkoły odwiedził archeolog. Pan Dariusz de Lorm zawodowo zajmuje się archeologią podwodną i samym nurkowaniem, a z zamiłowania prowadzi Stowarzyszenie Templum, którego jest założycielem i prezesem. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia najciekawszych przedmiotów wydobytych spod ziemi i spod wody przez członków Stowarzyszenia oraz przez samego Pana Dariusza. Najciekawszym znaleziskiem naszego gościa był samolot MIG-15, który spoczywa na dnie jeziora Miedwie niedaleko Stargardu. Po spotkaniu uczniowie udali się na boisko szkolne, by wraz z Panem Dariuszem sprawdzić niezawodność wykrywacza metali. Dziękujemy pięknie za wspaniałą lekcję historii oraz zajęcia z doradztwa zawodowego zarazem. 

             

          • Pomagamy!!!

          • Dziś na konto Fundacji Siepomaga, z akcji przeprowadzonej w naszej szkole, przelaliśmy kwotę 2720 złotych! Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli wsparliśmy zbiórkę Igi Czekalskiej, dziewczynki walczącej z SMA. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie, ponieważ Iga w niedługim czasie musi otrzymać lek, który uratuje jej życie!

            Od września prowadzone były również dwie inne zbiórki, pierwsza na rzecz Fundacji TIPTOP, druga na rzecz Fundacji POMÓŻ I TY. Łącznie obie fundacje otrzymały od nas 340 zł. 

          • Integracja i zabawa w Majalandzie

          • Wspaniałą przygodę w bajkowej krainie Pszczółki Mai oraz Wikinga Vicka przeżyli uczniowie klas 1 - 3, którzy 18 października odwiedzili Park Rozrywki Majaland w Kownatach. W Majalandzie czekało na nas sporo atrakcji typowych dla parków rozrywki, z tym że powiązanych w większości z Pszczółką Mają i innymi postaciami z bajek. W budynku Majalandu najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka Rollercoasterem Wikingów, gdzie maluchy  z oszałamiającą prędkością odkrywali mroczną jaskinię. Dużo wrażeń dostarczyła karuzela łańcuchowa Magiczne Motyle, a także Totem Wikingów. Atrakcyjny był także Super Ślizg – czyli ogromna zjeżdżalnia. Na zewnątrz można było pokręcić się na Karuzeli Kwiatów, pobawić na Placu Zabaw Gucia, przejechać się na koniku polnym podczas Przygody z Filipem czy zdobywać gigantyczny Wulkan. Najnowsza strefa zabawy to Wickieland , czyli atrakcje Wikingów m.in. Wielka fala i Wodna Bitwa na łodziach wikingów. To tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci w tym magicznym miejscu. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i panu Marianowi Cabanowi za ten wspaniały wyjazd.

          • Chojeńskimi ścieżkami

          • Rozbudzanie ciekawości poznawania świata należy zacząć od najmłodszych lat i od najbliższej okolicy. Z tego powodu wybraliśmy się dziś do Chojny. Większość mieszkańców z gminy zapyta, co ciekawego można zobaczyć w Chojnie? Nasi uczniowie już wiedzą! Pierwszym punktem programu była Miejska Biblioteka Publiczna i jej księgozbiór, a także sam ratusz, który jest bardzo ciekawym zabytkiem architektonicznym. Drugim punktem programu był spacer pod największylego w Polsce platana, który został posadzony ok 300 lat temu. Mury obronne miasta i baszty znajdujące się w ich obrębie to kolejne atrakcje chojeńskiej ścieżki spacerowo- turystycznej. Wisienką na torcie dzisiejszej wyprawy był kościół Mariacki i balkon widokowy na szczycie jej wieży. Dziękujemy pracownikom Biblioteki oraz Centrum Informacji Turystycznej w Chojnie za edukacyjną wyprawę.

          • Październik miesiącem oszczędzania!

          • O tym, że pieniądze szczęścia nie dają, wiedzą wszyscy ci, którzy je mają, a o sposobie na to, jak je mieć, opowiadała nam Pani Barbara Sobiś, przedstawicielka cedyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Chojnie.  Najlepszym z nich jest oczywiście systematyczne oszczędzanie i to od najmłodszych lat, dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego, otrzymały dziś pierwsze książeczki SKO. Pozostali uczniowie, już oszczędzający, mieli okazję wysłuchać miniwykładu m.in. o sposobach zabezpieczania banknotów i sprawdzić pod ultrafioletem autentyczność wielu z nich. Dziękujemy pięknie Pani Basi i zapraszamy ponownie!

          • Akcja edukacyjna "Hazard? Nie daj się wkręcić!"

          • Hazard? Jaki hazard!? Każdemu z nas wydaje się, że nigdy nie miał do czynienia z hazardem. Po spotkaniu ze specjalistą służby celno - skarbowej okazało się, że tak niewinnie wyglądające zabawy jak kupowanie zdrapek czy losów na loterii, również mają znamiona hazardu! Najstarsi uczniowie podczas spotkania otrzymali konkretne informacje o tym, czym jest uzależnienie i jak je rozpoznać, jakie cechy posiada hazardzista i jaka jest skala tego zjawiska wśród młodzieży. Dziękujemy za możliwość udziału w akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej.

          • Światowy Dzień Zwierząt

          • Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole obchodziliśmy 14 października. Każda z klas otrzymała zadania do wykonania, wśród nich stworzenie dowolną techniką plakatu o wylosowanej tematyce: zwięrzęta bajkowe, zwierzęta z zoo, zwierzęta domowe, gospodarskie, ryby, płazy, gady, ssaki itp. Po wykonaniu prac, każda klasa prezentowała swoje dzieła na szkolnym korytarzu. 

          • Pomagamy małej Idze

          • Iga Czekalska jest podopieczną Fundacji Siepomaga, która prowadzi zbiórkę na terapię genową, gdyż dziewczynka ta walczy ze śmiertelną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni typu I. Los tego dziecka nie jest nam obojętny, a czasu na podanie leku, który kosztuje 9 milionów złotych, jest coraz mniej, dletego zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę funduszy na rzecz Igi, które przekażemy w najbliższym czasie do Fundacji. Wszystkich ludzi o dobrym sercu prosimy w imieniu rodziny dziecka o wsparcie https://www.siepomaga.pl/iga

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W Dzień Edukacji Narodowej, w piękne i ważne święto dla wszystkich pracowników oświaty, szczere życzenia płynące z ust dzieci i ich rodziców są dla każdego pedagoga i pracownika szkoły balsamem dla duszy. Zawód nauczyciela wymaga wielkiego poświęcenia, ale jest ono tego warte, gdy widzi się efekty swojej ciężkiej pracy. W naszej szkole uroczystość rozpoczęła się apelem, na którym gościliśmy burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego oraz Radę Rodziców. W bardzo żartobliwy sposób ósmoklasiści wyróżnili wszystkich pracowników szkoły, wręczając im nagrody w wielu kategoriach, między innymi: pałeczki, tyczki i potyczki, zaradna matka dyrektorka, muza wszystkich twórców, wycinanka i wyklejanka, czy plusik i minusik. Gala oskarowo - jabłkowa oraz przepis na stworzenie dobrego ucznia były tylko wstępem do tego wyjątkowego dnia, gdyż po apelu rozpoczęliśmy akcję charytatywną na rzecz Igi Czekalskiej, dziewczynki chorej na SMA.

          • Piasek - Szczecin - Widuchowa

          • Rok szkolny to nie tylko nauka, to również przyjemności, dlatego z okazji Dnia Chłopca i zbliżającego się Dnia Dziewczynki pojechaliśmy na wycieczkę! Pierwszym punktem programu był park trampolin, który okazał się świetny, szczególnie tor ninja! Niejeden z nas próbował swych sił na podwieszanych kołach, linach i siatce. Po tych ćwiczeniach mieliśmy czas na posiłek, a potem poznaliśmy w kinie historię Iwa, chłopaka, który zmagał się z przeciwnościami losu. Film Czarny młyn, na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego, mimo, że trochę fantastyczny, podobał się większości, a co najważniejsze, niósł ze sobą przesłanie dla widza. W drodze powrotnej zajechaliśmy jeszcze do Widuchowej, w której znajduje się punkt widokowy na Dolinę Dolnej Odry. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i liczymy na to, że plany na kolejny nie pokrzyżują nam obostrzenia covidowe.

          • Światowy Dzień Uśmiechu

          • W tym roku święto to przypadło w piątek, 1 października. Istnieje ono już od 1999 roku i jest obchodzone co roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face".

            Znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

            Śmiech działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres.

            Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną człowieka.

            Śmiech doskonale wpływa na naszą psychikę oraz potrafi przejąć kontrolę nad całym naszym ciałem:

            poprawia nastrój,

            dodaje energii,

            zwiększa poczucie pewności siebie,

            pomaga w zwalczaniu stresu,

            wzmacnia system immunologiczny,

            jest świetnym ćwiczeniem aerobiku,

            wpływa odmładzająco,

            zwiększa  pewność siebie!

             

             

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Od 2001 r. każdy 29 września jest dniem, w którym to obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego głównym celem jest promocja literatury oraz promocja głośnego czytania. W naszej szkole uczniowie i nauczyciele przygotowali fragmenty "Dynastii Miziołków" Joanny Olech. Prezentację rozpoczęła pani Justyna Jachowicz oraz  Adam Tyrpa, z klasy 6, który wyrecytował pierwszy fragment. Prezentowane teksty były bardzo zabawne i wywołały uśmiechy na ustach wszystkich zgromadzonych.

          • Ścieżką edukacyjną...

          • W ramach lekcji w terenie uczniowie klas 4-8 w czwartek, 23 września spotkali się z przedstawicielami Parków Krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego. Pani Magdalena Wróblewska zabrała wszystkich ścieżką edukacyjną po rezerwacie przyrody "Wrzosowiska Cedyńskie". Dzięki spotkaniu, uczniowie nie tylko poznali walory przyrodnicze tego terenu, ale również poznawali zwyczaje zwierząt na nim mieszkających, odciskali na piasku tropy i uczyli się je rozpoznawać. Na zakończenie wdrapaliśmy się na Górę Czcibora, by podziwiać widoki i rezerwat z jej szczytu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych