Przerwa świąteczna 23 - 31 grudnia 2020 r.
Jasełka
- 1
W tak trudnym, a zarazem pięknym, świątecznym czasie spotkaliśmy się w małym gronie, by tradycyjnie przeżywać nadchodzące Boże Narodzenie. Jasełka w tym roku w naszej szkole przedstawiły dzieci z oddziału przedszkolnego, a dzięki nim poczuliśmy atmosferę świąt. Przedszkolaki w swoich rolach spisały się wspaniale, uśmiech nie schodził z twarzy oglądających. Po występie pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, z których przede wszystkim wybrzmiała troska o nasze zdrowie.
Spotkanie z Mikołajem
- 29
Tradycją, wpisaną w święta Bożego Narodzenia, jest spotkanie ze świętym Mikołajem! Nasze przedszkolaki również miały okazję otrzymać prezenty od niego i osobiście podziękować mu za przybycie. Niektóre dzieci, aby zasłużyć na podarek, wyrecytowały piękne wierszyki, inne zaśpiewały wspólnie pastorałkę, a na koniec obie panie nauczycielki otrzymały drobne upominki! Chyba i one w tym roku były bardzo grzeczne. Mikołaj po ciepłym przyjęciu wyruszył w dalszą podróż, pozostawiając w dzieci w miłej, przedświątecznej atmosferze.
Mikołajki
- 3
Dziś tj. 4 grudnia nadszedł długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci z przedszkola jak zaczarowane cichutko się bawiąc w swojej sali wyczekiwały upragnionego momentu wręczania mikołajkowych prezentów. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu zostać nagrodzonym podarunkiem. Nasi podopieczni bardzo się starają “być grzecznymi” i doskonale wiedzą że Mikołaj “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wypatrzyły czekające na nich pod choinką upominki. Gdy pani Karolina wprowadziła dzieci w odpowiedzi nastrój opowiadaniami o Mikołaju nastała cisza. Nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Zanim to jednak nastało nasze przedszkolaki obejrzały film przygotowany dla nich przez samego Św. Mikołaja, który dziś nie mógł być z nami osobiście, ale obiecał odwiedzić dzieci jeszcze przed świętami w przedszkolu. Dziś atmosfera była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem, radości i uśmiechów nie było końca. Dzieci bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Dzień ten był pełen pozytywnych wrażeń i na pewno zapisze się na długi czas w pamięci naszych przedszkolaków.
Uwaga!
Spotkaj się z lasem 23 razy przed Wigilią #byleDoWigilii - Kalendarz adwentowy
Kalendarz znajdziecie tutaj: https://bit.ly/37jopJz
Zapraszamy do wspólnej zabawy z inicjatywy Lasów Państwowych
23 dni do Wigilii. Zaczynamy odliczanie.
Każdego dnia o 6:00 otwieramy dla Was okienko z zadaniem w naszym kalendarzu.
Każdego dnia przy zadaniu będzie pytanie związane z zadaniem lub wpisem.
Za chwilę udostępnimy Wam tabelę, gdzie będziecie mogli zbierać odpowiedzi. Trzymajcie je w portfelu, w telefonie, na tablicy, na lodówce, w kieszeni - jednym słowem, gdzie Wam pasuje
Więcej o inicjatywie tutaj: https://www.facebook.com/hashtag/byledowigilii
Andrzejki w przedszkolu
- 9
„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” Dnia 30 listopada tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. W sposób wyjątkowy panie przygotowały się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sali sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto wróżby i tańce. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów”, rzucanie grosika do miski z wodą itp. Pod koniec zabawy przedszkolaki odwiedziła czarownica, która pozwoliła dzieciom polatać na swojej miotle, ale także obdarowała je ciasteczkami z wróżbą w środku. Dzieci raczyły się poczęstunkiem uważając aby przy tym nie zjeść karteczki z wróżbą. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
Konsultacje dla uczniów 8 klasy
Konsultacje nauczycielskie dla uczniów klasy 8:
Wtorek: matematyka, j.niemiecki, biologia/geografia, j.angielski, j.polski, historia
Środa: matematyka, j.niemiecki, biologia/geografia, j.polski, historia
Czwartek: biologia/geografia, matematyka, j.niemiecki, historia, j.polski
Pamiętajcie, że w zajęciach może uczestniczyć wyłącznie osoba zdrowa.
Szkoła do hymnu!
Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki
- 9
Projekt edukacyjny – Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.
Projekt polega na zaangażowaniu uczniów podczas omawiania lektur w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Dodatkowo poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.
I moduł - Mała Chmurka w Krainie Drzew już za nami. W ramach tego modułu: poznaliśmy historię Małej Chmurki, przygotowaliśmy Lekturniki - zeszyty przeczytanych lektur, ulepiliśmy naszych przewodników po Krainach tzw. Czytusie, przeczytaliśmy książkę "Drzewo do samego nieba" i wykonaliśmy zadania z nią związane; obejrzeliśmy filmy o pracy leśników i drzewach, byliśmy na wycieczce w lesie - określaliśmy co na dają drzewa, poznaliśmy sposób produkcji papieru i jego odzyskiwania, wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne związane z lasem oraz z własnoręcznie wykonanej masy paierowej - koty:)
Zapraszamy do udziału
Już po raz kolejny MEN zachęca uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć się we wspólne świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.
Nauka zdalna w klasach I - III
Przedłużenie zdalnego nauczanie dla klas 4 - 8 do 29 listopada
Na podstawie informacji MEN w okresie od 26.10.2020 do 08.11.2020 zajęcia dla klas 4-8 bedą się odbywały zdalnie zgodnie z obowiązującym planem zajęć.
Klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny funkcjonują bez zmian.
Autobusy szkolne kursują bez zmian.
Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.
Pedagog szkolny jest dostępny codziennie oprócz czwartku.
Kontakt ze szkołą poprzez pocztę elektroniczną, platformę LIBRUS i telefonicznie.
email - sppiasek@op.pl
tel. 91 414 47 21
Grażyna Fedorowicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- 3
W październiku dzięki zdobyciu funduszy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej szkolnej biblioteki zakupiliśmy 227 woluminów na łączną kwotę 4000 zł. Dodatkowo zakupiono 52 woluminy lektur szkolnych, a dzięki współpracy z wydawnictwami i kiermaszom Taniej Książki pozyskaliśmy wiele darmowych pozycji z najnowszego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Poznajemy swój region - wycieczka edukacyjna
Każdy uczeń naszej szkoły pragnie być małym patriotą, dlatego kształtując patriotyczne postawy wyjechaliśmy 15 października na wycieczkę objazdową po naszym najbliższym regionie. Uczniowie klas starszych odwiedzili w tym dniu najdalej wysunięty na zachód punkt Polski, następnie odwiedzili miejsce spoczynku polskich żołnierzy na Cmentarzu Siekierkowskim w Starych Łysogórkach. Niezmiernie ważnym historycznie punktem wyjazdu była również Góra Czcibora oraz Wrzosowiska Cedyńskie. Główny cel wyjazdu został osiągnięty. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę historyczną dotycząca swojej małej ojczyzny, docenili także walory przyrodnicze naszego regionu.
Dzień Edukacji Narodowej
"Zacną rzeczą jest uczyć, jeszcze zacniejszą - nauczać" Mark Twain
10W tym pięknym dniu, 14 października, w którym zarówno nauczyciele, jak i pracownicy szkoły obchodzą swoje święto, w naszej placówce odbył się uroczysty apel. Program artystyczny przygotowała Pani Justyna Dębicka wraz z klasa siódmą. Wszyscy mogli w tym dniu poczuć się wyjątkowo, moc prezentów, kwiatów i miłych życzeń płynęła w tym dniu od uczniów do nauczycieli. Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor wręczyła pedagogom nagrody oraz odczytała życzenia od Burmistrza Cedyni i wszystkich Radnych Rady Miejskiej. O pracownikach naszej szkoły pamiętali równiez uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego oraz Rada Rodziców. Dziekujemy pięknie za tak wspaniały czas!
I pomoc przedmedyczna
W piątek, 25 września druhowie z OSP w Piasku odwiedzili uczniów naszej szkoły. Celem wizyty było omówienie zagadnień z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Spotkabnie było podzielone na dwie tury, na klasy młodsze i klasy starsze. Druhowie przekazali praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz korzyści płynące z prawidłowego powiadamiania profesjonalnych służb ratowniczych. Dziękujemy naszym strażakom za wspaniałą, praktyczną lekcję.
20
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021
W dniu 23 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego szkoły. Zgodnie z zasadami przyjętymi w Ordynacji Wyborczej uczniowie mogli zgłaszać się na kandydatów do dotychczasowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Jagody Mirochna. Zarejestrowano następujące kandydatury:
- Balcer Marika z klasy VII
- Drapich Nikola z klasy VII
- Drapich Oliwier z klasy IV
- Gral Aleksandra z klasy VIII
- Grempka Wiktoria z klasy VIII
- Haczek Milena z klasy VII
- Koster Martyna z klasy VIII
- Marchewka Patryk z klasy VII
- Mruk Mirella z klasy VIII
- Tyrpa Adam z klasy V
- Wieczorek Bartosz z klasy VII
- Zdrada Jessica z klasy VIII
- Zdrada Nikola z klasy VIII
Imiona i nazwiska uczniów zgłoszonych do kandydowania umieszczone zostały na karcie do głosowania. Czynne prawo wyborcze przysługiwało wszystkim uczniom klas III-VIII. Głosujący mogli postawić znak „X” przy trzech różnych, wybranych przez siebie nazwiskach kandydatów do SU, których kandydatury popierali oraz przy nazwisku jednego nauczyciela wybieranego na opiekuna. Lokal wyborczy zorganizowano na szkolnym korytarzu. Komisja wyborcza wydawała karty do głosowania oraz pilnowała przestrzegania zasad ciszy wyborczej. Po zakończeniu głosowania komisja dokonała przeliczenia głosów i stwierdziła, że w wyniku wyborów członkami SU zostali:
- Balcer Marika- 12 głosów
- Drapich Nikola- 12 głosów
- Koster Martyna- 17 głosów
- Marchewka Patryk- 17 głosów
- Mruk Mirella- 12 głosów
- Wieczorek Bartosz- 23 głosy
Opiekunem SU po raz czwarty została pani Jagoda Mirochna.
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM KANDYDATOM, A NOWO WYBRANEMU ZARZĄDOWI I OPIEKUNOWI ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY.
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja będzie różnić się od poprzednich, jednak nie wolno nam zapomnieć o tym, że o Ziemię musimy dbać zawsze.
12W piątek, 18 września społeczność naszej szkoły po raz kolejny przyłączyła się do akcji Sprzątania Świata. Celem jej jest promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Akcja ta w Polsce jest przeprowadzana od 1994 roku i odbywa się zawsze w trzeci weekend września. Tegoroczne hasło: "Razem możemy więcej!" zmobilizowało wszystkich uczniów naszej szkoły. Zgodnie z ideą każda klasa wraz z wychowawcą sprzątała wyznaczony teren w miejscowości Piasek. Po oczyszczeniu wyznaczonych miejsc na wszystkich czekało ognisko.
NARODOWE CZYTANIE
- 3
Akcja Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej weszła na stałe do kalendarza uroczystości naszej szkoły. W tym roku przyjęła inną niż dotychczas formę, a mianowicie uczniowie w ramach lekcji języka polskiego wysłuchali fragmentów dramatu i tworzyli obrazy związane z bohaterami "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Wszystkie one brały udział w konkursie, podczas którego ocenie podlegała oryginalność, estetyka i symboliczne znaczenie jego elementów. Pomysły i zaangażowanie uczniów zaskoczyły niejednokrotnie odbiorców. Spośród wszystkich wykonanych prac komisja składająca się z nauczycieli naszej szkoły i Pani Dyrektor wybrała najlepsze ilustracje w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz 6-8.
Wyniki konkursu:
Klasy 4-6
I miejsce Dominika Mirochna, klasa 5.
II miejsce Zuzanna Piasecka, klasa 4.
III miejsce Piotr Fidorowicz, klasa 5.
Klasy 6-8
I miejsce Oliwia Sawicz, klasa 6.
II miejsce Natalia Mordal, klasa 6.
III miejsce Mirella Mruk, klasa 8.
Gratulujemy zwycięzcom!
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie